Tryskací (pískovací) zařízení pro mokré tryskání suspenzí vody a abraziva vyvíjí, konstruuje a vyrábí námi v ČR a SR zastoupená firma Vapormatt, Velká Británie. Jedná se o ekologicky čisté a bezprašné tryskání (pískování) s minimální hlučností. Tato technologie umožňuje v jednom kroku tryskané díly odmastit, otryskat a napasivovat.

Tento typ pískování je velmi šetrný vůči základnímu materiálu, neničí závity, neucpává slepé otvory a otryskaný povrch i pečlivě vymyje, čímž je zaručena optimální přilnavost povrchu. Tím je tato technologie předurčena nejen pro čištění, odlakování a odrezování dílů, ale i jako vynikající předúprava před lakováním i nejnáročnějším povlakováním, bližší informace viz http://nvtr.cz/…ovrchari.pdf a http://nvtr.cz/…apormatt.pdf. Firma Vapormatt vyrábí velkou řadu tryskacích zařízení, a to jak malé a větší ruční pískovačky (s možností automatizace), tak velké automatické tryskače (s možností ručního tryskání), tak i velké automatické tryskací linky. Speciální řadu tvoří robotizovaná zařízení pro automatickou úpravu nástrojů s rotačními dříky typu Oncilla, bližší informace viz https://www.vapormatt.com/…atic/oncilla.

Všechny tryskací stroje Vapormatt kladou důraz na maximální kvalitu čištění, pracovního prostředí, ekologii a kvalitu vlastního zařízení, což dokazuje velké množství referencí u významných strojírenských firem v celé Evropě i mimo ni.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, jsme Vám kdykoliv k dispozici. Vzhledem k tomu, že jsme obchodní zastoupení firmy Vapormatt, tzn. že vlastní obchod (objednávky a fakturace) probíhají přímo mezi firmou Vapormatt a kupujícím, dosahujeme optimálně příznivých cen zařízení.

Zařízení firmy Vapormatt se vyznačují následujícími hlavními přednostmi:

  • současné odmašťování a tryskání
  • vysoká kontrolovatelnost konečné úpravy povrchu
  • žádný prach
  • žádné ucpávání slepých otvorů abrazivem
  • žádné poškození povrchu
  • jednotný finiš povrchu; dekorativní povrchy
  • ruční pískovačky i plně automatické tryskací linky
  • automatický tryskací stroj pro vyčištění a vysoce kontrolovanou stabilní kvalitu úpravy hran obráběcích nástrojů s rotačními dříky (typ Oncilla)

Vybrané typy zařízení firmy Vapormatt:

nejmenší ruční pískovačka s průměrem do 400 mm, typ Vapormate
ruční tryskací stroj pro otryskávání větších dílů a disků kol s průměrem do 800 mm, typ Puma
ruční tryskač pro větší díly s výškou až do 1000 mm, typ Lynx (proces tryskání je možno automatizovat)
ruční pískovací zařízení pro otryskávání velkých dílů s průměrem do 1100 mm, typ Cougar (proces tryskání je možno automatizovat)
zařízení pro automatické tryskání různě velkých dílů, typ Cougar Radial
automatický tryskač pro průběžné tryskání s možností i oplachu a sušení, typ Profelis
automatické tryskací zařízení pro otryskávání nástrojů, břitových destiček atd., typ Sabre
robotizované tryskací zařízení pro otryskávání rotačních nástrojů se dvěma komorami s možností i ultrazvukového mytí, typ Oncilla
automatický tryskací stroj pro otryskávání a oplach dílů, 8 trysek seshora a 4 trysky zespodu, typ Jaguar
automatické otryskávací zařízení pro čištění, leštění a zhutňování povrchu i velkých dílů např. leteckého průmyslu, typ Leopard Vertical
automatická průběžná tryskací linka pro nejvyšší nároky včetně ultrazvukového čištění a sušení, typ Tiger

Rozsáhlé reference v ČR a na celém světě, dostupné na vyžádání.

Novinky firmy Vapormatt:

Na veletrhu IMTS v Chicagu 2018 představila firma Vapormatt průkopnický systém mokrého tryskání pro nástroje s rotačními dříky Oncilla. Jedná se o robotizovaný systém, který automaticky opracovává jednotlivé nástroje založené do kazety. Tryskací stroj si nástroj z kazety odebere a po opracování ho vrací na své místo.

Tyto nové tryskací stroje, kterých je několik typů, mají modulární konstrukci, jež umožňuje jejich použití pro úpravu hran, aktivaci povrchu a následné úpravy. V těchto strojích se mohou tryskat nástroje s rotačním dříkem o průměru 3 – 25,4 mm (1/8”- 1”) a délce 46 – 204 mm (1¾” – 8”). Maximální hmotnost nástroje je 1 kg (2,2 lb). Minimální délka vyzvednutí dříku je 25 mm (1”). Patentované mikrotrysky dodávají vysoce cílené paprsky proudu tryskací suspenze do vybraných oblastí honovaných nebo leštěných nástrojů, úspora energie až 80 %.

robotizované tryskací zařízení pro otryskávání rotačních nástrojů se dvěma komorami s možností i ultrazvukového mytí, typ Oncilla