IPP – Průmyslová odmašťovací zařízení, komorové pračky a myčky, tunelové pračky a myčky

facilites

Průmyslová odmašťovací zařízení, komorové pračky a myčky, tunelové pračky a myčky

Tyto odmašťovací a čistící průmyslové pračky, které pracují buď postřikem nebo kombinací postřiku a ponoru, vyvíjí, konstruuje a vyrábí námi v ČR a SR zastoupená firma AquaClean, Finsko. V zásadě se jedná o komorové pračky a tunelové průběžné pračky. Firma AquaClean vyrábí odmašťovací a čistící zařízení všech velikostí kromě úplně malých. Specializuje se i na zařízení pro čištění velkorozměrných dílů jako jsou železniční dvojkolí, podvozky nebo díly pro letecký průmysl a větrné elektrárny.

Odmašťovací a čistící účinnost těchto mycích strojů je velmi vysoká, neboť již v základním provedení pracuje s tlakem 4 – 5 barů. Pro specielní účely je možno užít i čerpadlo s podstatně vyšším tlakem. Každá pračka AquaClean má již ve svém základním vybavení nerezové 500µ filtry, kterými se kapalina po postřiku nuceně vrací do nádrže, čímž je chráněno čerpadlo před hrubšími nečistotami. Většinu odmašťovacích zařízení AquaClean je možno vybavit sušícím zařízením.

Základní filozofií praček AquaClean je, že výrobek stojí na roštu a rotují postřikové rámy, a to jeden ve tvaru U seshora a druhý rovný pod roštěm. Tímto systémem je zajištěno, že se čištěné díly při mytí vzájemně nepoškodí.

Dále má firma AquaClean ve svém programu i celou řadu periferních zařízení, jako jsou různé typy odlučovačů oleje, filtračních zařízení, nakládacích a vykládacích zařízení včetně automatizace provozu, ručních trysek pro případné dočištění složitých dílů a také odlučovače vlhkosti odsávaného vzduchu, při jejichž instalaci odpadá nutnost budovat někdy náročná odsávací potrubí, odsávaný vzduch se smísí se vzduchem z haly a po kondenzaci se vrací zpět do haly.

Pro bližší informace jsme Vám kdykoliv k dispozici (viz telefon a e-mail výše).

Zařízení firmy AquaClean se vyznačují následujícími přednostmi:

  • vysoká účinnost čištění kombinací vysokého tlaku, teploty a velkého průtoku čistící kapaliny
  • velký výběr zařízení od malých komorových praček, přes průběžné a rotační pračky až po zařízení na čištění velkorozměrných dí­lů
  • čištění strojírenských dílů postřikem nebo kombinací postřik / ponor
  • většina typů může mít jeden nebo více stupňů, tj. více nádrží pro různé mycí prostředky a oplachy
  • zařízení jsou kompletně vyrobena z kvalitní nerez oceli, důkladná tepelná izolace
  • velký výběr transportních a periferních zařízení
  • možnost vybrat si mezi ruční obsluhou a poloautomatickým, případně plně automatickým provozem
  • možnost účinného čištění vnitřků nádob s vyjížděcími rotujícími tryskami. Možno kombinovat s čištěním vnějšku nádob pomocí postřikových rámů
  • možnost kombinace postřiku a kartáčování
  • modifikace standardních zařízení nebo projektování zařízení dle specifických potřeb zákazníka

 

 

 

Vybrané typy zařízení firmy AquaClean

Nejmenší jednostupňová myčka firmy AquaClean typu AS. Toto zařízení existuje ve dvou velikostech, a to pro čištění dílů o max. průměru 900 mm nebo 1300 mm.

Vícestupňová myčka pro odmašťování postřikem typu AS je možno vybavit integrovanou suškou. Tento typ má několik velikostí, a to pro čištění dílů od 1000×1000 mm do 2400×2400 mm, výšku je možno upravit dle požadavku. Pro ještě delší díly se zařízení vybavuje pojezdovými postřikovými rámy.

Vícestupňová pračka pro odmašťování košů s jejich rotací, kombinace ponor a postřik. Sušku je možno buď integrovat do pračky nebo přidat vedle pračky jako samostatné zařízení – zvýšení kapacity.

Vnitřek pračky pro fixaci rotujícího koše

Pračka s kartáči typu SuperBrush

Rotační kartáče + postřik

Specielní mycí zařízení, např. s výsuvnými rotačními tryskami

Výsuvné rotační trysky

Mycí zařízení pro čištění velkorozměrných dílů

Čištění železničních dvojkolí a podvozků

Průběžná tunelová myčka

Příklad větší komorové myčky AquaClean s automatickým dopravníkem v ČR

Rozsáhlé reference v ČR a na celém světě, např.:

ABB, Airbus, AVX Uherské Hradiště, Bosch, Caterpillar, Danfoss, Delphi, Ericsson, Faurecia, Grundfos, Honeywell, Humpolecké strojírny, Iveco, Jakarta Railway, Katring, Knorr Bremse, Krupp, Lufthansa, Maersk Seeland, Mars Svratka, Minerva Boskovice, Motor Jikov, Nokia, ÖBB Rail, Poclain, Rolls Royce, SBB Rail, Scania, SEW Eurodrive, Siemens, SKF, TRW, Valeo, Visteon, Volvo…

Novinky firmy AquaClean

Pro zvýšení efektivnosti čištění tvrdošíjních nečistot nebo špatně přístupných míst vyrábí firma AquaClean na přání zákazníka ještě alternativní zařízení, která jsou oproti standardním zařízením pro odmašťování postřikem dodatečně vybavena rotačními kartáči. Tato zařízení se nazývají SuperBrush.

Pro vyčištění vnitřku nádob vybavuje pro případ takového požadavku firma AquaClean svá standardní zařízení pro odmašťování postřikem typu AC vyjížděcími rotačními tryskami s velkým rozsahem rozstřiku, takže je možno čistit i vnitřky velkých nádrží. Tyto trysky jsou připojovány na zavážecí rošt rychlospojkou, takže si je může zákazník kdykoliv dle potřeby připojit nebo odpojit. Myčka je stejně jako ve svém standardním provedení vybavena postřikovými rámy pro čištění vnějšku nádob.

Rotační kartáče + postřik

Výsuvné rotační trysky